פוינטס הטמיעה מערכת GIS ליישומי ניהול סיכונים בלאומי קארד

אוגוסט 2009
המערכת משמשת את מחלקת ניהול הסיכונים  לצרכי אנליזה מרחבית וניטור הונאות  
 
פוינטס הטמיעה מערכת GIS למגוון יישומים אנליטיים ותפעוליים במחלקת ניהול הסיכונים של חברת כרטיסי האשראי, לאומי קארד.. המערכת מאפשרת ביצוע של ניתוחים מרחביים ברזולוציות גיאוגרפיות שונות ותומכת בתהליכי ניטור הונאות בזמן אמת.

לשם הטמעת המערכת הוקמה בארגון תשתית GIS רוחבית הכוללת בניה של שכבות לקוחות ובתי עסק הסולקים בחברה. הוגדרו פרוצדורות לתחזוקה אוטומטית של כתובות חדשות ושינויי כתובת וחיבור ישיר ל DWH הארגוני.

המערכת משלבת מספר כלים מעולם ה GIS: תוכנת MapInfo Pro המשמשת לתחזוקת שכבות המידע הגיאוגרפי ולביצוע ניתוחים אנליטיים. בנוסף, שולבו במערכת יישומים באמצעות תוכנת MapGuide של חברת Autodesk המשמשת כ viewer גיאוגרפי ארגוני למשתמשי המערכת.

במערכת פותחו מספר יישומים כדוגמת הטמעת רכיב גיאוגרפי בתהליכי ניטור אירועים חשודים והקמת פורטל מפות המשלים את כלי הדיווח וה BI הניהוליים.

בעקבות הצלחת המערכת במחלקת ניהול סיכונים, החלה חברת לאומי קארד בהרחבתה לתחומים נוספים: שיווק ומכירות, עסקים ואשראי.

 

תומר אלקובי, מנהל מחלקת ניהול סיכונים ורגולציה בלאומי קארד 

"הטמעת המערכת מאפשרת לנו שילוב של המשתנה הגיאוגרפי במודלים שונים של ניהול סיכונים. המערכת מאפשרת למקבלי ההחלטות בארגון לראות תמונת מצב גיאוגרפית של מדדי סיכון החל מרמת העולם עם יכולת לבצע drill down עד לרמת בית העסק בפינת הרחובות או בקניון."